Vim page

   Veľa ludí zaujíma screenshot. Ako je vidieť nepoužívam žiadne toolbary a menu. Už som sa naučil vyvolať funkcie obsiahnute v menu, cez shortcuts reps. po vimovsky.
 

RC súbory

   Ak sa zapáčil screenshot, možete sa pozrieť na moje rc súbory. Pre prípad lepšieho prenosu sú uuencodované. Tu sú, môj .vimrc a .gvimrc súbor.
 

SK Mapping

   Toto je mapovanie kláves, ktoré simuluje deadkey slovenskej klávesnice. Je to robené cel imap(mapping v insert móde). Napr.
 
=a na <C-V>á
+c na <C-V>č

 
Týmto netreba mať poslovenčené X-sy stačí mať xterm s ISO Latin-2 fontom alebo mať na conzole ISO-Latin-2 font. Môže si ho stiahnuť tu.
 

HTML syntax file

   Môj html syntax file je založený na html.vim od Claudio Fleinera, čo je html syntax file dodávaný s distribúciou. Môj hack "umravňuje" farby na spôsob "netscape view source code", čize ma za snahu vyzerať približne tak ako keď si dáte v netscape "view source code". Farby je možné vidieť na screenshote.
Ak chcete používať môj syntax file namiesto defaultného, musíte si vo .vimrc alebo .gvimrc definovať mysyntaxfile položku:
 
au! Syntax html so ~/.vim/myhtml.vim
let mysyntaxfile = "~/.vim/myhtml.vim"

 
a táto položka musí byť ešte pred
 
:syntax on

 
v .vimrc a .gvimrc.
 

Známe chyby-TODO

    Neviem prečo, priznám sa, že som po tom veľmi ani nepátral mi stale CSS a Javascript highlituje ako v starom html.vim. Bude to asi nejakym include, ktorý som zatiaľ neodhalil. Hádam sa mi to čoskoro podarí.
 

Last update: 22. apríl 2002
Text © 1998-2002 Martin [Keso] Keseg, all rights reserved.